5 věcí, které jsem měl vědět o ženách, když mi bylo 18

5 věcí, které jsem měl vědět o ženách dříveObčas se mě někdo zeptá, co bych udělal jinak, kdybych v 18 letech věděl o ženách to, co o nich vím dnes. Musím říct, že je to velice zajímavá otázka. Věci, které bych o něžném pohlaví chtěl vědět v době dosažení plnoletosti, jsou dost zajímavé.

Žádné slzy ani trápení

V té době byly vztahy často velmi bolestivé. Každá láska, každý rozchod, každé odmítnutí na člověka velice doléhali a zanechávali v něm mnoho bolesti. S koncem každé lásky to vypadalo, jako kdyby to byl konec světa. Odmítnutí zkrátka není nic příjemného, ale rozhodně to není konec světa. Vždyť na světě je dalších více než 3 miliardy dívek!

Nebát se mluvit s holkama

Mnoho kluků v tomto věku trpí tím, že příliš přemýšlí o tom, co holce řeknou. Mají hrůzu z toho, že jim budou k smíchu. Navíc se pak ještě diví, že se s nimi holky nebaví. To ale není žádné překvapení, když na pokusy o zahájení konverzace z dámské strany jen odsekávají a vůbec nespolupracují. Tady zkrátka platí Masarykovo “Nebát se a nekrást” 🙂

Nepřemýšlet nad tím, co řeknu potom

V 18 letech spousta lidí trpí “co řeknu pak” syndromem. Když řeknu tohle, co řeknu potom? Zkrátka chtějí mít celou konverzaci nalajnovanou jako nějaký scénář. Takhle to ale v životě nefunguje. Přirozená a pohodová konverzace je svobodná a nedá se žádným způsobem naplánovat dopředu.

Seznamovat se s ženami na místech, která mám rád

Jít do hospody/baru na pár drinků s přáteli je vždy zábava. Ale mít to jako jediné místo pro balení holek byla chyba. Navazovat přátelství jsem mohl třeba i v parku při venčení psa. Nebo třeba v posilovně, ve které jsem byl několikrát týdně. Zkrátka těch míst pro poznávání holek byla spousta a je škoda, že jsem je nevyužíval. Raději ani nechci vědět, o kolik známostí jsem tím přišel.

Rozchody jsou normální a nemá cenu je příliš řešit

Přál bych si, abych v 18 věděl, že rozchod není konec světa. Vždy, když jsem se s nějakou holkou rozešel, měl jsem pocit, že umřu. Měl jsem ale každý ukončený vztah brát jako poučení. Když se s někým rozejdu teď, beru to jako ponaučení. Sednu si, přemýšlím nad tím a snažím se z toho vzít nějakou zkušenost. Řiďte se heslem “Co tě nezabije, to tě posílí”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *