6 podnikání, které lze rozjet z domova

Jak podnikat z domovaPokud chcete pracovat sami pro sebe nebo zkrátka potřebujete trávit více času s rodinou, rozjetí domácího podnikání může být skvělým řešením právě pro Vás. Možnosti jsou rozsáhlé. Od prodeje ručně vyrobeného zboží až po online blogování. Máte mnoho možností, jak rozjet svůj business z domova bez velkých financí. V tomto článku Vám přinášíme několik tipů, jak si vydělat peníze z pohodlí své oblíbené sedačky.

Výroba a prodej zboží

Pokud Vás baví vyrábět různé předměty, třeba šperky, keramiku nebo různé dekorační předměty, pak zvažte rozjetí jejich výroby a následného prodeje prostřednictvím internetu. Možností, jak prodat své výrobky je spousta. Od vlastního e-shopu přes nejrůznější inzertní servery až po zavedené aukční servery typu aukro.cz nebo ebay.com.

Blogování

Úspěšní bloggeři si mohou publikováním svých článků přijít na velice zajímavé peníze. Časem, až jejich blog získá dostatek pravidelných čtenářů, se tak z jejich koníčku může stát regulérní zaměstnání. V České Republice je poměrně hodně obtížné uživit se psaním svých myšlenek (především kvůli malému počtu česky mluvících lidí), na anglickém internetu to ale není nic neobvyklého. Někteří se dokonce díky svému online zápisníku stali milionáři. Abyste si založili svůj blog tak nepotřebujete žádné znalosti programování a dokonce to ani nic nestojí. Svůj blog si můžete zdarma založit třeba na stránkách Blogger.com nebo třeba WordPress.com. Pak už stačí jen psát zajímavé a hodnotné články, vložit si na blog nějakou reklamu (například Google AdSense) a sledovat, jak Vám naskakují první koruny na Váš účet.

Zákaznická podpora

Některé firmy outsourcují své pracovníky telefonické podpory do svých domovů. Šetří tak své výdaje na prostor a energie a výhodné je to i pro zaměstnance který může pracovat z domova. Problémy zákazníků můžete řešit klidně ze svého obývacího pokoje. Samozřejmě je třeba abyste měli nějaké zkušenosti s poskytováním zákaznické podpory, pevnou linku a připojení k internetu.

Poskytování účetních služeb

Pokud jste dobří v matematice a studování zákonů, pak můžete zkusit začít poskytovat účetní služby. Budete potřebovat nějaký účetní software a spolehlivý počítač.

Doučování

Pokud jste chytří a baví Vás učení, pak si můžete vydělávat třeba tím, že budete doučovat žáky. To můžete dělat přímo u nich doma, u Vás doma nebo třeba v knihovně. Stačí si vyvěsit nějaké inzeráty v okolních školách a nabídky se jen pohrnou. Studenty můžete doučovat také vzdáleně – přes internet.

Překládání

Pokud umíte dobře nějaký cizí jazyk, můžete se finančně zabezpečit tím, že budete poskytovat překladatelské služby. Internet je doslova plný firem, které hledají kvalitní překladatele pro své dokumenty.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *