Air France požádalo cestující, aby se složili na benzín

Air France požádalo cestující aby se složili na benzínNedávný let Francouzské aerolinky Air France byl odkloněn z Bejrůtu do Syrského Damašku kvůli nepokojům, které na Bejrůtském letišti vypukly. Cestující pak zaskočila neobvyklá otázka ze strany letadlového personálu. Ti se totiž pasažérů zeptali, jestli by se nemohli složit na benzín.

“Přistáli jsme v Sýrii, kde bylo mnoho vojáků. Mysleli jsme, že máme nějaký technický problém problém ale byl, že nebyly peníze na zaplacení benzínu” řekl 42-letý podnikatel Najib.

Možná se na první pohled může zdát, že Air France nemá už ani na zaplacení benzínu. Ve skutečnosti je to ale úplně jinak. Francouzská letecká společnost od letošního března přestala létat do hlavního Syrského města a to kvůli bojům, které tu probíhali a stále probíhají. Kvůli tomu nemá v Damašku účet, jehož prostřednictvím by se benzín zaplatil.

Podle jednoho zaměstnance Air France, který nechtěl být jmenován, posádka letadla nejdříve nabízela zaplacení paliva kreditní kartou. Transakce ale byla zamítnuta kvůli tomu, že na Sýrii byly relativně nedávno uvaleny finanční sankce, takže zde nebylo možné zaplatit kartou.

Jak se nakonec podařilo platbu uhradit, zůstává otázkou. Co se ví je jen to, že letadlo se v Sýrii zdrželo 2 hodiny a poté pokračovalo v letu do Larnaky na Kypru.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *