Bělení zubů

Bělení zubůMít úsměv jako Hollywoodská celebrita je cílem asi většiny z nás. Sněhově bílé zuby totiž nejenže skvěle vypadají, ale mají také obrovský vliv na Vaše sebevědomí. Cesta k nádherně bílému úsměvu ale nemusí být jednoduchá. Někomu k němu stačí si jen dvakrát denně vyčistit zuby, jiný jich nedosáhne ani čištěním po každém jídle. Roli zde kromě úrovně ústní hygieny a přijímané potravy hraje také genetika.

Pokud stále nejste spokojeni s odstínem svého chrupu, pravděpodobně jste si již pohrávali s myšlenkou, že byste si nechali zuby vybělit. V případě, že jste se rozhodli podstoupit proceduru bělení zubů, zbývá ještě rozlousknout další – docela zásadní – otázku, a sice tu, zda si nechat zuby vybělit od profesionála (tedy obvykle od zubaře) nebo si udělat bělení zubů doma.

V případě, že jste se rozhodli pro první možnost, tedy pro bělení zubů prováděné zubařem, není moc co dodat. Snad jenom to, že takovéto bělení je obvykle rozděleno na několik sezení (dle zvolené metody bělení), přičemž každé z nich může stát až několik tisíc korun. Netřeba tedy asi dodávat, že se jedná o finančně ne zrovna levnou záležitost, kterou by si mohl dovolit každý.

Proto se v poslední době stále více a více lidí uchyluje k druhé možnosti, kterou je domácí bělení zubů. Trh na tento poměrně nový trend již stihl zareagovat a výsledkem je to, že lidé si mohou vybrat z nepřeberného množství nejrůznějších bělících gelů na zuby, bělících sad a kitů, pásek, past, pudrů, per, atd.

Výhody domácí bělení oproti ordinačnímu bělení jsou zjevné. Je to zejména úspora času a peněz. Mezi nejefektivnější způsoby domácího bělení patří bělící gely. Ty se nejdříve nanesou na speciální nosič a poté se nasunou na důkladně vyčištěný chrup.

To, jak dlouho Vám zuby po bělení vydrží bílé, záleží do značné míry na skladbě Vašeho jídelníčku. Obecně je dobré omezit kávu, čaj a kolové nápoje. Vyhýbáním se kávě a kolám také snížíte příjem kofeinu, což je vítané například i v případě, že trpíte bruxismusem neboli skřípáním zubů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *