Chilli papričky prodej

Chilli papričky prodej

Chilli papričky prodej

Chilli papričky jsou zajímavým druhem zeleniny, který pochází z Ameriky a který se do Evropy a ostatních částí světa dostal ve středověku díky Kolumbovské výměně. Pro chilli papričky je typická jejich silně pálivá chuť, za kterou vděčí alkaloidu zvanému Kapsaicin a příbuzným sloučeninám, kterým se souhrnně říká kapsaicinoidy. Největším světovým producentem, konzumentem a exportérem chilli papriček je Indie.

V pokrmech se chilli papričky používají čerstvé i sušené. Sušené se často také melou do prášků. Červené chilli obsahuje hodně vitaminu C a trochu provitaminu A. Žluté a zejména zelené (což jsou v podstatě nedozrálé plody) obsahují mnohem méně těchto látek. Kromě toho obsahují hodně draslíku, hořčíku a železa.

Chilli papričky prodej

Na českém internetu se prodeji chilli papriček, jejich semínek a nejrůznějších produktů z nich věnuje hned několik obchodů. Cena je všude víceméně srovnatelná a menší rozdíly lze najít prakticky jen v šířce sortimentu. V zemích jako je Indie je nejrozšířenější pouliční prodej chilli papriček.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *