Disneyland Paříž – rady a tipy

Disneyland PařížDisneyland Paříž (dříve Euro Disneyland a Disneyland Rezort Paříž) se nachází v Pařížském předměstí Marne-la-Vallée. Disneyland Paříž se skládá ze dvou parků (Disneyland Park a Walt Disney Studio Park) a nákupní čtvrti Disney Village, kterou tvoří mnoho obchodů a restaurací.

Kdy navštívit Disneyland

V roce 2010 navštívilo park 15 milionů návštěvníků čímž park převzal po Eiffelově věži titul nejnavštěvovanější destinace Francie. To s sebou ale nese i svou stinnou stránku. Disneyland je totiž nechvalně známý i pro obrovské davy lidí. Prakticky před každou atrakcí jsou nekonečné fronty lidí a nad nimi nápisy informující o čekací době 45 minut.

Pokud si tedy chcete svou návštěvu parku co možná nejlépe užít, je důležité zvolit správný čas. Vaše požadavky budou asi pěkné počasí a co možná nejméně lidí. Ovšem mimo hlavní sezónu počítejte s omezením zábavních show, přehlídek a ohňostrojů. Nejlepší čas kdy navštívit Disneyland Paříž je ve všední dny mimo svátky a letní prázdniny. Nejméně lidí jezdí do Disneylandu v období květen-červen a září-říjen. Když vezmeme v úvahu Francouzské klima, červen je asi nejlepší.

Jak se sem dostat

Většina lidí z ČR zvolí k návštěvě Disneylandu asi auto. Nezapomeňte si s sebou vzít dostatek eur, kvůli poplatkům za používání dálnic. Z německého Frankfurtu vychází cesta asi na 30 euro. Velmi dobrou volbou jak se dostat do Disneylandu je vedla auta také vlak. Park má své vlastní nádraží. To se jmenuje Marne-la-Vallee Chessy.

Ceny

Cena vstupného je totožná jako u Amerického a Tokijského Disneylandu. Děti od 3-11 platí 40-55 euro za den, lidé ve věku 12+ platí 50-65 euro za den. Ceny se trochu různí podle toho, na kolik dnů si koupíte lístek.

Ceny obecně jsou tu vysoké. Nejlevnější jídlo seženete ve zdejším McDonaldu i když i ten je o dost dražší než průměrný McDonald. Mimochodem, jedná se o největší McDonald’s ve Francii. Pokud jde o pití, tak je dobré donést si své vlastní. Pití ve stáncích je totiž velice drahé. U vchodu do parku je sice cedule zakazující vnášet jídlo a pití do parku, toto pravidlo ale není příliš důsledně dodržováno.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *