Hyundai i30 – ideální rodinné auto

Hyundai i30Hyundai i30 míří na vrchol své třídy. Jedná se o přímého konkurenta Fordu Focus a Golfu od VW. Luxusní interiér v kombinaci s velmi obsáhlou výbavou z něj dělá jedno z nejlepších aut v sektoru rodinných hatchbacků. Hyundai i30 už stihl ve světě získat mnoho prestižních ocenění. Všechny modely se mohou pochlubit přítomností Bluetooth, denními LED světlomety, multifunkčním volantem a dokonce elektricky vyhřívanými zpětnými zrcátky. Hyundai taktéž slibuje řadu vysoce účinných motorů. Velkou předností tohoto velmi zajímavého auta je také jeho cena, která je více než přijatelná. Nejlevnější verze totiž vychází na necelých 300 000 Kč, což je cena více než lákavá.

Jízda – bezpečná, spolehlivá, levná

Hyundai i30 je navržen s ohledem na nízké provozní náklady (=nízkou spotřebu) nikoliv na vysoký výkon. Běh 1.6 CRDi naftového motoru je hladký, ale nemá tolik síly. Zrychlení 0-100 km/h zvládá za 10,9 vteřiny. Automatická převodovka je hladká a snadno použitelná. Přesto se ji doporučujeme vyhnout, protože s automatickou převodovkou budete mít větší spotřebu a nedostanete z motoru tolik výkonu.

Pohodlí – překvapivě vysoký komfort

Podvozek Hyundaie i30 je velmi dobře nastaven. Při jízdě se budete cítit komfortně, ale není ani příliš měkký v zatáčkách. Zvuk motoru téměř neuslyšíte. Vznětový motor totiž běží hladce a plynule a ozve se jen když rychle zrychlujete. Jak cestující v předu, tak i vzadu mají dostatek místa. Sedadla byla navržena s vysokými nároky na ergonomii a je to znát.

Spolehlivost

Vozy od Hyundaie jsou obecně považovány za kvalitní a spolehlivé a i30 v tomto rozhodně není žádnou vyjímkou. Provedení interiéru je velmi kvalitní stejně jako použité materiály. Ve srovnání se starou i30 se jedná o úplně jinou ligu pokud jde o kvalitu interiéru.

Praktičnost – velký zavazadlový prostor

Hyundai i30 skóruje i v testech praktičnosti. Zavazadlový prostor je o 62 litrů větší než u Fordu Focus a o 28 litrů větší než u Golfu od Volkswagenu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *