Jak nastavit automatické vypnutí počítače ve Windows 7

Jak nastavit automatické vypnutí počítače ve Windows 7 a Windows 8Znáte to. Stahujete velký soubor ale už se Vám chce spát. Víte, že to ještě pár hodin zabere ale nechcete nechávat počítač zapnutý do rána, tak jej prostě vypnete a stahování tak zrušíte. Naštěstí Windows 7 je propracovaný operační systém a i na podobné situace vývojáři mysleli. Díky funkci plánovač úloh tak můžete nastavit čas, kdy se má počítač sám vypnout.

Jak nastavit automatické vypnutí ve Windows 7

Začněte tím, že kliknete na Start a do vyhledávání napíšete “Plánovač úloh”. Systém Vám najde tuto aplikaci, tak ji spusťte. V pravém menu je položka “Vytvořit základní úlohu…”, tak na ni klikněte. Zvolte si název a popis akce. Název může být třeba “Vypnutí počítače”, ale můžete si tam dát samozřejmě cokoliv. Zvolte si, jak často má být akce (v našem případě vypnutí počítače) prováděna. Já chci vypnout počítač jen jednou, takže volím “Jednou” nicméně vy si zvolte to, co odpovídá Vašim potřebám.

V dalším kroku si zvolíte datum a čas, kdy má být úloha (tedy vypnutí počítače) provedena. Pak klikněte na “Další” zvolte “Spustit program” a dejte znovu “Další”. Do pole “Program či skript” napište “C:\Windows\System32\Shutdown.exe” (jako vždy bez uvozovek) a do pole “Přidat argumenty (volitelné)” napište “/s” (opět bez uvozovek) a klikněte na tlačítko “Další”.

Nyní si můžete ověřit, zdali jste nastavili vše podle Vašich potřeb. Pokud ano, klikněte na tlačítko dokončit, čímž se daná úloha aktivuje a pokud jste vše nastavili správně, počítač se v nastavený čas sám vypne.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *