Jak nastavit síťové sdílení ve Windows 7

Jak nastavit síťové sdílení ve Windows 7Mnoho uživatelů operačního systému Windows 7 se potýká s problémem jak nastavit síťové sdílení. Je to jednoduchý proces. Takže řekněme že chceme třeba sdílet soubory mezi dvěma počítači prostřednictvím sítě. Podívejme se tedy jak na to.

Počáteční nastavení

Jakmile budete mít všechny počítače připojeny do jedné sítě, je čas vytvořit domácí skupinu. Klikněte na Start a do vyhledávání napište “centrum síťových připojení a sdílení” a klikněte na příslušný výsledek vyhledávání. Nyní jsme tedy v Centru síťových připojení a sdílení. Pokud ještě nejste v domácí skupině, klikněte na tlačítko “Vytvořit domácí skupinu”. Při vytváření postupujte podle pokynů, nastavení je jednoduché. Pokud máte vytvořeno, musíte každý počítač v síti manuálně připojit k domácí skupině. Pokud máte v síti počítače, na kterých běží jiný OS než Windows 7, věci se stávají trochu komplikovanějšími, o tom ale až za chvíli.

Změna pokročilých nastavení

V Centru síťových připojení a sdílení klikněte na odkaz “Změnit pokročilé nastavení sdílení”, který se nachází v levé horní části obrazovky. Ujistěte se, že máte zapnuté Zjišťování sítě a Sdílení souborů a tiskáren. Pokud chcete aby všichni uživatelé v síti mohli měnit a sdílet soubory na všech počítačích, zapněte i funkci Sdílení veřejné složky. Pokud ostatním uživatelům v síti důvěřujete, může vypnout Sdílení chráněné heslem. Občas se tato funkce hodí, častěji je ale spíš na obtíž a věci zbytečně komplikuje. Nicméně pokud nastavujete pracovní nebo veřejnou síť, nechte tuto funkci raději zapnutou.

Starší verze Windows

Sdílení souborů a složek se staršími verzemi Windows je taktéž velice jednoduché, jen se nastavuje malinko jinak než ve Windows 7. První věc, kterou musíte udělat je ujistit se, že všechny počítače jsou ve stejné pracovní skupině. To uděláte kliknutím pravým tlačítkem na Tento počítač a následném kliknutí na volbu “Vlastnosti”. Výchozí pracovní skupinou je “WORKGROUP”.

Pokud sdílíte i tiskárnu, nezapomeňte ji přidat jako zařízení také na ostatních počítačích.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *