Jak otevřít soubor .ISO

Daemon ToolsOtevřít .ISO soubor je velice jednoduché a zvládne to snad i slepice, které kolem enteru nasypete zrní. V podstatě jediné, co k tomu budeme potřebovat, je velice šikovný a praktický program Daemon Tools. Kromě ISO souborů tento program dokáže otevřít i mnoho dalších ochran proti kopírování, zmiňme například soubory .bin, .mds, .mdf nebo .nrg. Jeho použití je velice jednoduché

Jak otevřít soubor .ISO pomocí programu Daemon Tools

Jako obvykle i tentokrát začneme tím, že si program stáhneme a nainstalujeme. V základní verzi (která nám bohatě postačí) je Daemon zdarma. Program se spouští automaticky po naběhnutí systému a další jeho výhodou je to, že o něm prakticky nevíte. Projevuje se akorát ikonkou u hodin.

Pokud chcete otevřít .iso soubor, tak klikněte pravým tlačítkem myši na již zmíněnou modro bílou ikonku Daemona u hodin. Z nabídky zvolte “Virtual Devices” a najeďte na nějakou virtuální jednotku. Pokud tam ještě žádnou nemáte, tak klikněte na “Add Virtual Drive”. V nově vysunutém menu klikněte na tlačítko “Mount image” a v dialogu si naklikejte image soubor, který chcete otevřít a máte vyhráno. V počítači (pro XPčkaře v Tomto Počítači) se Vám pak objeví nová jednotka s otevřeným obrazem).

Na závěr ještě screenshot pro lepší pochopení 🙂

Daemon Tools

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *