Jak otevřít soubory .pptx

Jak otevřít soubory .PPTXNěkdo Vám poslal emailem soubor s příponou .pptx a Váš počítač neví, v čem jej má otevřít? A že to nevíte ani Vy? Nevadí. Právě proto je tu dnešní článek, který Vám jako vždy dobře poradí.

Soubory s koncovkou .pptx jsou prezentace. Dají se otevřít v programu Microsoft PowerPoint. Ten je součástí kancelářských balíků Microsoft Office, který mimo jiné obsahuje třeba velmi oblíbený textový editor Word, tabulkový procesor Excel nebo třeba emailový klient Outlook.

Ovšem pozor. Ne všechny verze PowerPointu soubory .pptx podporují. Ve skutečnosti jej totiž podporují pouze novější verze, počínaje Microsoft Office 2007. Starší vydání (například Office 2003) jej ve výchozím stavu nepodporují a budete si muset stáhnout balíček, který rozšiřuje kompatibilitu pro starší verze Office, aby jste v nich mohli otevřít soubory vytvořené v novějších verzích Wordu, Excelu nebo PowerPointu. Tento balíček je zdarma ke stažení na stránkách Microsoftu.

Na závěr jeden užitečný tip. Pokud nemáte ve svém počítači nainstalovaný kancelářský balíček Microsoft Office a nechce se Vám jej instalovat, máme pro Vás řešení. Tím je online služba Google Drive, která nahradila Google Docs (Dokumenty Google). Tato služba umožňuje otvírat spoustu typů souborů, mezi nimi i soubory PPTX. Prezentace tu ale můžete nejen otevírat, ale i vytvářet, takže Google Drive rozhodně stojí za vyzkoušení.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *