Jak přežít těžký rozchod

Jak přežít těžký rozchodRozchod s kdysi milovanou osobou patří k životu. Je to tvrdá daň za všechny pěkné chvíle, které jste ve vztahu zažili. Čím víc jich bylo, tím těžší rozchod většinou bývá. Život už je ale takový. Jeden den máte perfektní, fungující vztah a další den jste sami a ještě k tomu se zlomeným srdcem. V dnešním článku Vám přinášíme několik rad, které Vám pomohou přežít těžký rozchod.

Truchlete.

Možná tato rada zní divně a většina lidí Vám asi poradí pravý opak, ale je to skutečně tak. Vaši přátelé a blízcí Vás sice asi budou pobízet a říkat Vám, že je třeba se přes to dostat a jít dál, faktem ale je, že dokud nedáte sami sobě čas dostat se z toho, bude to ve Vás a bude Vás to tížit. Den po rozchodu si udělejte den sami pro sebe. Vybrečte se z toho. Klidně ležte celý den v posteli a nechte emocím volný průběh. Pokud si vyhradíte jeden den na truchlení, budete po týdnu překvapeni, o kolik snazší je jít dál.

Odpusťte sami sobě.

Možná jste nějakým způsobem přispěli k tomu, že se s Vámi Váš partner rozešel. Nicméně to neznamená, že je to Vaše vina a že jste špatný člověk. Ačkoliv to může znít jako klišé, je to ztráta Vašeho partnera – on nebyl schopen vidět Váš nevyužitý potenciál.

Neobviňujte se. Když se s Vámi někdo rozejde, je příliš snadné myslet si, že za vše můžete Vy. Možná máte pocit, že jste nebyla dost hezká nebo že jste nebyla dost oblíbená. Musíte si říct, že pokud se Váš bývalý s Vámi rozešel kvůli takovýmto malichernostem, pak rozhodně nestál za Váš čas. Po světě běhají miliony dalších, kteří budou vidět a oceňovat Vaše pozitiva.

Obklopte se lidmi.

Pokud se cítíte špatně, ta poslední věc, kterou skutečně chcete, je být sám/a. Poté, co je Váš den zármutku u konce a vy se stále cítíte naštvaně, pozvěte si k sobě kamarádku nebo dvě. Pokud jste holka, sledujte s nimi třeba nějakou komedii, pokud jste kluk, hrajte videohry nebo si pusťte nějaký fotbalový zápas. Chce to zkrátka něco, co Vás baví a přivede Vás to aspoň trochu na jiné myšlenky.

Nechoďte hned ven hledat další vztah. Potřebujete čas na uzdravení a nemůžete nikomu ukázat svůj pravý charakter, pokud Vás stále trápí rozchod. Přátelé jsou vhodná náhrada. Až přijde čas jít dál, tak to poznáte. Někdy přijde dřív, někdy později, to má každý jinak.

Nepijte alkohol.

Z pití nevzchází nic dobrého. Pití prohlubuje Vaše emoce a to v tuhle chvíli rozhodně nechcete. Pokud jdete ven pít a ještě jste rozchod zcela nepřekousli, budete akorát naštvaní a rozzlobení. Je zde také velké riziko, že začnete volat nebo smskovat svému bývalému/bývalé a budete jim říkat, jak moc Vám chybí a že je chcete zpět. To je snad to úplně nejhorší, co můžete udělat. Až se ráno probudíte, budete se cítit tisíckrát hůř, než předtím.

Buďte zaneprázdnění.

Tento krok je klíčem k překonání těžkého rozchodu. I když se Vám bude chtít se jen tak povalovat na gauči, nejlepším lékem je vyrazit ven a naplánovat si toho co možná nejvíc. Jít na nákupy, zaplavat si, potkat se s přáteli nebo si prostě jít ven zaběhat. Rychleji tak zapomenete na své trápení, přijdete na nové myšlenky a získáte novou chuť do života.

Sportujte, věnujte se svým koníčkům.

Jednou z pozitivních věcí na rozchodu je to, že zase budete mít více času na sebe a své zájmy. Jste znovu svobodní a tak můžete věnovat více času svému osobnímu rozvoji. Sport je skvělým způsobem, jak poznat nové lidi, dělat co Vás baví a uvolnit tak pár tolik potřebných endorfinů.

Nezapomeňte, že i když je rozchod smutný, není to konec světa.

Po světě běhají miliardy lidí, najdete si někoho jiného. Všechno se děje z nějakého důvodu a každý vztah Vám něco dá. Když už ne nic jiného, tak minimálně zkušenosti, které Vám v dalších vztazích pomohou předejít problémům, kvůli kterým zkrachoval minulý vztah. Konec konců, co Vás nezabije, to Vás posílí!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *