Jak prodloužit výdrž baterie Vašeho smartphonu

Jak prodloužit výdrž baterie mobiluJe jedno jaký typ chytrého telefonu máte, všechny mají baterie, které se vybíjí. U některých rychleji, u jiných o trochu pomaleji. U všech bychom ale určitě uvítali delší výdrž baterie. Vývoj jde stále dopředu, smartphony jsou stále propracovanější, nabízí stále lepší a lepší funkce ale baterií jako by se evoluce vůbec netýkala a to je problém. Možná to nevíte, ale jejich výdrž můžete do jisté míry ovlivnit. Ptáte se jak? Tak tady je pár rad a tipů.

Vypínejte SIM kartu tam, kde víte, že nemáte signál

Vyhledávat síť a snažit se k ní připojit je pro mobily z energetického hlediska velice náročné. Pokud jste tam, kde víte, že nemáte signál (například v metru, letadle atd.) tak přepněte svůj smartphone do leteckého režimu. Tím se vypne SIM karta a telefon se nebude zbytečně snažit vyhledat síť, což v konečném důsledku ušetří mnoho energie.

Stejně tak vypínejte Wi-Fi, když ji nepotřebujete. Když je Wi-Fi aktivní, telefon neustále skenuje dosažitelné síťe což se velice neblaze podepisuje na výdrži baterie.

Snažte se mít spuštěnou jen jednu úlohu

Většina smartphonů umožňuje multitasking, tedy mít spuštěno více úloh zaráz. Pravdou ale je, že tato funkce je velice náročná na baterii. Každá aplikace navíc, která běží na pozadí, zvyšuje aktuální spotřebu energie. Můžete mít spuštěný Facebook, email a přitom hrát Angry Birds, potom se ale nedivte, že se Vám baterie rychle vybíjí.

Podobně jsou na tom i technologie GPS a Bluetooth, kterými Váš chytrý telefon také určitě disponuje. Když je nepoužíváte, tak je dobré je vypnout.

Optimální jas displeje

Jasně a zářivě svítící displej vypadá skvěle, je to ale opět velká makačka na baterii. Spousta dnešních smartphonů má detektor osvětlení. Díky tomu může systém automaticky nastavovat jas displeje dle potřeby. Venku na hodně osvětlených místech nastaví vyšší jas, ale jakmile přejdete do méně osvětlených prostor tak jas sníží, čímž šetří výdrž baterie. Pokud Váš telefon tuto užitečnou funkci nemá, nastavte si nějaký střední jas. Je třeba dosáhnout rozumného kompromisu mezi čitelností displeje a možnostmi baterie.

Vypínejte telefon, když víte, že jej nebudete mít čas používat

Tohle je nejednodušší cesta, jak prodloužit životnost baterie. Když jdete na nějakou událost, u které víte, že nebudete mít čas věnovat se svému mobilu, jako třeba na několika hodinovou schůzku, večeři s přáteli nebo třeba na rande, vypněte svůj telefon. Prodloužíte tak výdrž své baterky a navíc budete vypadat jako skvělý přítel, který se věnuje jen svým kamarádům nebo v případě pracovní schůzky jako opravdový profesionál, který se své práci věnuje na plno.

Pokud Vám ani to nestačí, zvažte výměnu baterie nebo koupi externí baterie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *