Jak smazat (zrušit) Facebook účet

Jak zrušit Facebook účetFacebook je fenoménem současnosti. Počet jeho uživatelů neustále stoupá, stejně tak ale stoupá i počet lidí, kteří si chtějí zrušit jejich Facebook účet. Důvody, kvůli kterým lidé chtějí smazat svůj Facebook účet, jsou různé. Může to být například kvůli tomu, že tato sociální síť jim narušuje jejich soukromí nebo je třeba zkrátka přestal FB bavit. Ať už je Váš důvod jakýkoliv, my Vám v dnešním článku přinášíme návod, jak smazat Facebook účet.

Na úvod je třeba říct, že je rozdíl mezi deaktivací účtu a smazáním účtu. Pokud svůj účet jen deaktivujete, bude Váš účet na FB jakoby odstraněn, nicméně si jej budete moci kdykoliv obnovit do původního stavu. V případě, že se rozhodnete smazat svůj účet, již nebude cesty zpět a účet se kompletně smaže natrvalo.

Jak deaktivovat Facebook účet

Facebook samozřejmě nabízí možnost deaktivovat svůj účet, proklikat se k ní ale není zcela jednoduché a vyžaduje to hodně hledání (pokud tedy nečtete tento návod :)).

Nejjednodušším způsobem, jak deaktivovat Váš Facebook účet je kliknout na následující odkaz. Pokud by Vám náhodou tato metoda nefungovala, můžete zkusit se k deaktivační stránce proklikat sami podle následujících rad.

Nejdříve klikněte na šipku ukazující směrem dolů, která se nachází v pravém horním rohu. Z menu, které se před vámi objeví klikněte na položku “Nastavení účtu“. V levo se nyní objevilo sloupcové menu, ze kterého vyberte položku “Zabezpečení“. Pak už stačí jen kliknout na odkaz “Odstranit účet“. Pak už stačí jen Facebooku zdůvodnit, proč rušíte svůj účet a kliknout na tlačítko Potvrdit. Tím je deaktivace hotova.

Jak smazat Facebook účet

Trvale smazat Facebook účet je možné kliknutím na tento odkaz. Stačí jen vyplnit své heslo, opsat bezpečnostní kód a tím je proces zrušení Facebook účtu dokončen. Přesněji řečeno rozběhne se 14 denní lhůta, během které si lze smazání rozmyslet. Pokud se během této dvoutýdenní periody přihlásíte do svého FB účtu, budě účet opět aktivován a vy budete mít možnost stornovat svůj požadavek na zrušení.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *