Jak udělat z klasické SIM mikro-SIM

Jak udělat z klasické SIM Mikro-SIMPodoba SIM karet byla dlouhou dobu totožná. To platilo až do nedávna, kdy Apple představil formát micro-SIM ve svém iPhone 4. Nový, menší formát byl vytvořen aby se přizpůsobil nastolenému trendu, tedy stále se ztenčujícím telefonům a tabletům. Nový formát se zalíbil i dalším výrobcům, kteří jej začali taktéž využívat (například Samsung). Problém ale je, že zdaleka ne všichni operátoři plně podporují mikro-SIM karty. Na požádání Vám nejspíš každý operátor mikro-SIM kartu poskytne, pokud ale nemáte čas a nervy řešit tuto záležitost s operátorem, je lepší si upravit klasickou SIM kartu na menší formát sám, není to totiž vůbec těžké.

Jak udělat z klasické SIM karty mikro-SIM

Dobrou zprávou je, že mezi těmito formáty není vůbec žádný rozdíl (kromě jejich velikosti samozřejmě). Oba používají naprosto identický čip.

Začneme tedy tím, že si otevřeme tento pdf soubor. Ten mimo jiné obsahuje šablonu, podle které budeme postupovat. Soubor si tedy vytiskneme, SIM kartu přilepíme oboustranně lepící páskou na šablonu a poté SIMku jednoduše zastřihneme dle šablony.

Je nebytné mít samozřejmě ostré nůžky nebo pokud máte k dispozici řezačku, můžete použít ji. Snažte se neudělat chybu protože v tom případě si budete muset koupit novou SIM kartu.

Pro lepší pochopení přidáváme ještě video:

Pokud si na to netroufáte, nezoufejte. Na Aukru se prodávají speciální řezačky, do kterých stačí SIM kartu jednoduše vložit, zatlačit na řezačku a mikro-SIM je na světě. Tyto řezačky se prodávají za cenu okolo 200 Kč + poštovné.

One thought on “Jak udělat z klasické SIM mikro-SIM

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *