Jak uložit webovou stránku jako PDF jedním kliknutím

Jak uložit webovou stránku jako .PDFKdyž narazíte na zajímavou stránku/článek, který si chcete přečíst později, tak si jej dáte jednoduše do záložek a pak se k němu můžete kdykoliv vrátit. Co když ale pak nebudete mít přístup k internetu? Nebo co když stránka už pak nebude fungovat? Nejlepším a nejspolehlivějším řešením je si stránku uložit do počítače. Má to i další výhody. S uloženou stránkou pak můžete dále pracovat – třeba ji sdílet s další osobou. V tomto návodu si tedy ukážeme, jak na to a to pouhým jedním kliknutím.

Jak stáhnout webovou stránku jako PDF

Způsobů, jak dosáhnout požadovaného výsledku, je hned několik. Já osobně má nejraději nejjednodušší řešení, proto používám službu WEB2PDF. Na jejich webu stačí jednoduše napsat adresu stránek, které chcete stáhnout jako PDF a pak už jen kliknout na tlačítko “Convert to PDF”. Poté bude požadovaná stránka stažena do Vašeho počítače.

Doplněk pro prohlížeč

Můžete si také nainstalovat doplněk pro svůj webový prohlížeč. Podporovány jsou všechny tři hlavní prohlížeče – Internet Explorer, Google Chrome i Mozilla Firefox. Pokud si jej nainstalujete, budete moci službu používat pouhým jedním kliknutím na ikonku služby, která se Vám po instalaci objeví v prohlížeči.

Použití pomocí emailu

Službu WEB2PDF ale můžete používat i prostřednictvím emailu. Stačí poslat email na adresu submit@web2pdfconvert.com, jako předmět dát “Convert” (bez uvozovek) a do obsahu napsat adresu stránky, kterou chcete uložit. Pak už stačí email odeslat a do pár minut Vám přijde odpověď, která bude mít v příloze požadovaný PDF soubor. Tato možnost se hodí především pro ty, kteří nemohou přenášet příliš velké datové objemy (typicky třeba uživatelé mobilních telefonů).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *