Jak vyčistit lymfatický systém

Jak vyčistit lymfatický systémlymfatický systém se skládá z lymfatických uzlin, cév a orgánů. Hlavním úkolem, který příroda svěřila lymfatickému systému je izolovat a bojovat s infekcemi a absorbovat přebytečné tekutiny, tuky a nečistoty z našeho těla. Jakmile se tyto látky usadí v lymfatickém systému, tak ten se může stát přetížený nebo zablokovaný. Protože lymfatický systém čistí celé naše tělo tak jeho špatná funkce se projevuje mnoha různými příznaky – od častého nachlazení přes infekce až po bolesti kloubů. K očištění lymfatického systému je třeba jíst zdravě a žít dle zásad zdravého životního stylu. Nyní se trochu konkrétněji podíváme na to, jak vyčistit lymfatický systém.

Jídelníček
Upravte si svůj jídelníček tak, aby bylo možné vyčistit Váš lymfatický systém. Zdravá strava produkuje méně škodlivých látek, což znamená méně práce pro lymfatický systém, který se díky tomu může čistit a regenerovat.

Vyhněte se tedy potravinám, které mají vysoký obsah soli, cukru a konzervačních látek. Vyměňte jednoduché cukry a sacharidy za celozrnné potraviny a ovoce. Zjistěte si, zda nemáte alergii na nějaké jídlo a pokud ano, tak se mu vyhněte.

Pijte 2 litry čisté vody denně
Pro správnou funkci lymfatického systému je třeba, aby Vaše tělo bylo dostatečně hydratované. Proto je dobré vypít každý den asi 2 litry čisté vody.

Praktikujte hluboké dýchání bránicí a nosem
Díky tomu udržíte lymfatické tekutiny v pohybu, což má opět blahodárný vliv na čistotu lymfatického systému.

Pravidelně cvičte
Dřepy, skákání na trampolíně, skákání přes švihadlo atd. alespoň 5 minut denně taktéž pomůže Vašmu lymfatickému systému.

Odpočinek v sauně nebo parní lázni
Sauna je v tomto ohledu famózní věc – běžte se vypotit a nechte tělo, aby vyplavilo toxiny.

Vypořádejte se se stresem a emocionálními problémy
Stejně tak, jako ucpaný lymfatický systém může vést k emocionálním problémům, může tomu být i naopak. Někdy se z psychických problémů stávají fyzické problémy a nemoci.

Zvažte alternativní terapie
O Akupunktuře bylo zjištěno, že dělá zázraky s lymfatickým prouděním. Proč ji tedy nezkusit k vyčištění lymfatického systému?
Pravidelný zákrok od maséra, který umí provádět lymfatickou masáž, je skvělým způsobem jak udržet celé Vaše tělo zdravé, včetně správného běhu lymfatického proudění.

Metod a rad, jak vyčistit lymfatický systém je samozřejmě více. Tohle jsou ty nejznámější, nejvyužívanější a pravděpodobně nejefektivnější.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *