Jak vymazat cache paměť a zrychlit tak XBox 360

Jak zrychlit Xbox 360Možná se Vám zdá, že Váš XBox 360 začíná být stále pomalejší. Zaznamenáváte podivné závady při hraní her. Obraz se stále více seká, doba při načítání je stále delší a delší a obecně systém nepracuje tak, jak by měl.

Důvodů proč se to děje může být několik. Možná vše vyřeší nejnovější update hry nebo se aktualizace špatně stáhla. Ať už tak nebo tak, v každém případě to jednou za čas chce promazat cache paměť. To znamená smazat všechny herní aktualizace a dočasná data v systému. Není se čeho bát. Vaše uživatelské účty, nastavení a uložené postupy ve hrách jsou v bezpečí a zůstanou nedotčeny. Jen se zkrátka zbavíte ne tolik potřebných věcí, které nejsou vázány na jednotlivé uživatelské účty.

Jak vymazat cache paměť XBoxu 360

V hlavním panelu zvolte “Nastavení”. Poté najeďte na volbu “Systém” a stiskněte tlačítko “A”. Pak zvolte “Paměť” (v angličtině “Storage”) a stiskněte opět tlačítko “A”.

Zde vyberte primární disk. Zmáčkněte na “Y” na volbě “možnosti zařízení” (Device options). Objeví se před Vámi menu se čtyřmi položkami – Přejmenovat, Formátovat, Vymazat Cache paměť a Přesunout obsah. Zvolte možnost Vymazat Cache paměť, stiskněte “A” a svoji volbu potvrďte.

Tím je vymazání hotovo.

Jednotlivé názvy se mohou ve skutečnosti malinko lišit. Osobně totiž používám XBox 360 v angličtině tak nevím, jak je to přesně přeloženo do češtiny.

Pokud vymazání paměti nepomohlo a nezrychlilo Váš XBox 360, tak hledejte příčinu jinde. Můžete mít třeba poškozený disk nebo v nejhorším případě Vám ve Vaší oblíbené konzoli odchází nějaká součástka a vy jste už jen pár her od červeného prstenu, který značí konečnou pro Váš XBox 360.

Někdy může vyřešit problém i naformátování disku. To ale smaže naprosto vše na Vaší konzoli, proto doporučujeme formátovat skutečně jen v krajních případech, kdy je to poslední možnost.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *