Jak vypadat mladší

Jak vypadat mladšíStárnutí je nevyhnutelné. Všichni stárneme. Přesto má mnoho lidí s přibývajícím věkem strach o svůj vzhled. Naštěstí existuje mnoho věcí, které můžeme udělat proto, abychom i s přibývajícími léty vypadali mladší, než ve skutečnosti jsme. V tomto článku přinášíme několik způsobů, jak omládnout o několik let aniž by Vás to stálo hromady peněz nebo hodiny a hodiny času denně.

Pečujte o své zuby

S pěknými, bílými zuby budete na první pohled vypadat o pár let mladší. Ujistěte se, že Vaše zubní hygiena je dostatečná, tzn. že zahrnuje čištění zubů zubním kartáčkem, dentální nití a následné vypláchnutí ústní vodou. Pokud Vaše zuby nejsou dostatečně bílé, požádejte o radu svého zubního lékaře. Zkonzultovat s ním můžete i možnosti v oblasti bělení zubů.  Na trhu jsou také volně dostupné přípravky na bělení zubů, takže je můžete vyzkoušet ještě předtím, než požádáte o radu svého zubaře.

Pečujte o svou pleť

Správná péče o pleť pomáhá minimalizovat vrásky a zpomaluje její stárnutí. Pokud ještě nemáte, tak si kupte nějaký jemný přípravek na čištění obličeje. Ve vzduchu léta mnoho nepořádku, který se přes den usazuje na naší pokožce a který je vhodné večer umýt, jinak se nám bude usazovat v pleti a vytvářet póry.

Po očištění pleť hydratujte. Hydratace kůže je důležitá protože suchá pleť stárne rychleji. Kupte si nějaký anti-aging přípravek s vysokým procentem aktivních látek. Nevíte-li, jaký bude pro Vás ten nejlepší, zeptejte se známých na jejich tipy nebo se podívejte zkušenosti ostatních uživatelek na internetu. A pamatujte, hydratační přípravky nejsou jen pro ženy. Na trhu je mnoho výrobků určených i mužům.

Používejte i přípravek na ochranu proti slunci. Chránit pokožku proti slunečnímu UV záření je důležité. Zvláště v dnešních dnech, kdy je UV záření díky rozsáhlým ozónovým dírám neobvykle silné. Slunce je jednou z hlavních příčin předčasného stárnutí pleti a proto dermatologové doporučují používat minimálně faktor ochrany 15 a to každý den. Tím se zabrání vráskám a hnědým skvrnám. Navíc tím rapidně snížíte riziko vzniku rakoviny kůže.

Pečujte o své vousy

Tohle platí přirozeně hlavně pro muže ovšem v některých případech se mohou vousy objevit i u žen po menopauze jako důsledek změny hladiny hormonů. Muži by měli mít své vousy vždy oholené případně pěkně upravené. Možná se to spoustě mužů nebude líbit, ale pokud chcete vypadat mladší, měli byste si holit i chloupky v nose a v uších. Budete tak vypadat upraveně, na druhou stranu je to ale tak trochu proti přírodě – tyto chloupky totiž zabraňují vniknutí drobného smetí do příslušných orgánů.

Skryjte své šediny

Tohle je trochu rozporuplné téma a rozhodně to není pro každého. Podle některých žen jsou totiž šediny na mužích sexy.  Avšak jiní lidé se chtějí šedin naopak zbavit. Pro ty máme dobrou zprávu. Na trhu je mnoho barev na vlasy, které to svedou. Nejlepší je vybrat si barvu, která je co možná nejpodobnější Vaší přirozené barvě vlasů – vypadá to totiž přirozeněji. Vlasy si můžete nechat obarvit od profesionálů v kadeřnickém salonu nebo si můžete koupit domácí barvící kit. Pamatujte ale, že barvení vlasům škodí takže to s ním moc nepřehánějte.

Oblékejte se podle svého věku a postavy

Správná volba oblečení může Váš vzhled vylepšit tak, že budete vypadat mladší a více trendy.Pokud posledních 10 let na sobě nosíte to samé oblečení, pak asi nastal čas aktualizovat svůj šatník. Pokud nevíte, co si koupit, podívejte se na internet nebo ještě lépe – vemte si s sebou na nákupy nějakého člena rodiny nebo kamarádku s dobrým stylem, která Vám jistě ráda poradí. Inspirací mohou být i různé časopisy. Požádat o radu můžete i prodavačku v obchodě.

Cvičte a dělejte vše pro své zdraví

Tohle může být docela obtížné, zvláště v dnešní uspěchané době. Nicméně i velmi krátké ale pravidelné cvičení naplní Vaše tělo energií a životem díky čemuž budete vypadat mladší. Zkombinujte to se zdravou vyváženou stravou a budete mít energie jak nikdy před tím a jen tak nějaká nemoc Vás neskolí.

Vyhýbejte se stresu

Stres je zabiják. Snažte se mu co nejvíce vyhýbat, protože na celé Vaše tělo má velmi škodlivý dopad. Snažte se najít nové způsoby, jak se vyrovnat s vysokými životními nároky. Pokuste se minimálně na hodinu denně vypnout a uvolnit se. V tomto ohledu je velmi dobrý sport, ale dobře Vám určitě udělá i relaxace ve vaně, dobrá kniha nebo oblíbený televizní seriál.

Nekuřte

Kouření je jedna z nejhorších věcí, které můžete udělat, pokud se snažíte zabránit zubu času, aby se podepsal na Vašem vzhledu. Kouření ztenčí Vaše rty, ochabí chuťové buňky a způsobí ztrátu barvy Vaší kůže a nehtů. Nekouřit znamená žít zdravěji a snižovat riziko vzniku mnoha typů rakoviny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *