Jak zablokovat www stránku

Jak zablokovat WWW stránkuNěkdy se můžete dostat do situace, kdy potřebujete na svém počítači zablokovat přístup na určitou www stránku. Například když Vaše dítě dostává špatné známky ve škole, tak mu zablokujete jeho oblíbený Facebook a donutíte jej tak věnovat více času učení. Zablokování www stránky je velice snadné a nepotřebujete k tomu žádný program, stačí postupovat podle návodu níže.

Jak zablokovat www stránku

Ze všeho nejdříve si otevřete Tento počítač (u novějších verzí Windows jen “Počítač”) a najeďte do složky C:\Windows\System32\drivers\etc. V případě, že máte Windows nainstalovaný na jiné jednotce než je C:, tak samozřejmě napište tu, která odpovídá Vašemu nastavení.

V této složce si najdeme soubor hosts a ten otevřeme v Poznámkovém bloku. U Windows XP to uděláme tak, že na soubor klikneme pravým tlačítkem a zvolíme možnost “Otevřít v programu…” a z nabídky, která se nám objeví zvolíme právě poznámkový blok. Pokud používáte novější verzi Windows tak na soubor hosts taktéž klikněte pravým tlačítkem a z nabídky programů vyberte Poznámkový blok.

Nyní máme otevřený soubor hosts v poznámkovém bloku. Nyní nastavíme kurzor na konec souboru a napíšeme:

127.0.0.1 www.facebook.com

127.0.0.1 facebook.com

Tím jsme zablokovali stránku Facebook.com. Samozřejmě místo Facebooku napište adresu, kterou chcete zablokovat Vy, tohle je jen příklad.

Všimněte si, že adresa stránky je tam dvakrát. Jednou s www a podruhé bez www.

Tímto způsobem tedy můžete zablokovat libovolný počet www stránek. Stačí zkrátka napsat jakoukoliv adresu, které předchází mezera a ip adresa 127.0.0.1.

Pokud tedy máte vyplněny všechny adresy, které chcete zablokovat, tak v horním menu klikněte na volbu Soubor a z nabídky vyberte Uložit. Je možné, že Vám vyskočí různá varování antivirového a  antimalwarového software. Tato hlášení zamítněte.

Nyní zavřete soubor hosts a všechny internetové prohlížeče. Poté zkuste otevřít internetový prohlížeč a najet na stránku , kterou jste zablokovali. Stránka by se Vám neměla načíst. Pokud se i přesto načte, změny se ještě neprojevili. To vyřešíte restartováním počítače.

4 thoughts on “Jak zablokovat www stránku

 1. Ready

  Hezká práce, konečně stará přestane tupě zévlovat do fejsu a začne dělat něco užitečnýho. :-)))

  Reply
 2. Ptr

  Nevíte někdo, jestli jde v souboru HOSTS nastavit blokování celé domény a ne jen jedné konkrétní stránky?

  Příklad: Zadám-li „127.0.0.1 google.com“, zablokuje se přístup právě jen na google.com. Jiné stránky pod touto doménou (m.google.com, translate.google.com, play.google.com, dokonce i www .google.com) jsou ale normálně přístupné. Jde nějak zablokovat CELOU doménu?

  Reply
 3. Miri

  Dobrý den,
  jsem přihlášená jako administrátor a při ukládání mi to píše, že nemám oprávnění k ukládání do tohoto umístění. Požádejte správce o přidělení oprávnění.
  Nemusí se to ještě někde nastavovat v účtu administrátora?
  Děkuji.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *