Jak zhubnout špeky na břiše

Jak zhubnout špeky na břišeExistuje nespočet neefektivních či dokonce nebezpečných triků a cviků na to, jak zhubnout špeky na břiše. Ačkoliv neexistuje žádný zázračný způsob, jak se přes noc zbavit veškerého břišního tuku tak se pokusíme vysvětlit, co způsobuje zvětšující se obvod pasu a co můžete udělat proto, aby jste se rezervní pneumatiky na břiše zbavili. Pojďme se tedy podívat na pár rad, jak zhubnout špeky na břiše.

Snídejte

Může se zdát kontraproduktivní jíst, když se snažíte zhubnout špeky na břiše, ale studie ukazují, že snídat nejpozději do hodiny od probuzení udržuje hladinu inzulínu stabilnější a hladinu cholesterolu nižší. Rada tedy zní – snídejte každý den ve stejnou dobu. Pokud si o víkendech rádi přispíte, snídejte ihned jakmile se probudíte.
Co se týče složení snídaně, je dobré zaměřit se na bílkoviny a potraviny s vysokým obsahem vlákniny (vejce, arašídové máslo, čerstvá zelenina a ovoce) – jejich zpracování a trávení trvá déle než u rafinovaných cukrů a komplexních sacharidů, takže se budete cítit sytá celé dopoledne.
Vyhněte se sladkým cereáliím, vaflím, palačinkám, francouzským toustům, pečivu a ovesným vločkám. Pokud chcete utrácet a musíte mít něco z rafinovaných cukrů, vyvažte to bílkovinami a vlákninou.

Nestresujte se

Výzkum ukázal, že existuje korelace mezi uvolňováním kortizolu (hormon, který tělo produkuje při stresu) a zvýšeným břišním tukem. Pár rad pro boj s každodenním stresem:

  • Dostatek spánku – Většina dospělých potřebuje alespoň 7 hodin spánku denně aby správně fungovala.
  • Udělejte si čas na odpočinek – I když máte po obědě třeba jen 15 minutovou přestávku, využijte ji tak, že prostě jen zavřete oči, budete zhluboka dýchat a na chvíli zapomenete na své starosti.

Snažte se ujít 10 000 kroků denně

Byla provedena studie, při které muži, kteří obvykle nachodí 10 000 kroků denně snížili tento počet na 1 500 kroků denně (bez změny stravování) a již po dvou týdnech se jejich břišní tuk zvýšil o 7%. Chodit hodně pěšky je zkrátka zdravé a je to jeden ze způsobů, jak zhubnout špeky na břiše.

  • Pořiďte si krokoměr a pokuste se zvýšit počet kroků, které denně nachodíte
  • Choďte po schodech místo jezdění výtahem a choďte pěšky místo jízdy autem.
  • Pokud máte sedavé zaměstnání, snažte se každých 30 minut vstát a udělat 30 kroků.

Pijte hodně vody

Studie ukazují, že pití vody po celý den může vést k aktivnějšímu metabolismu bez ohledu na stravu. Pití většího množství vody také pomáhá tělu a zejména lymfatickému systému k odplavování toxinů a škodlivých látek z těla ven. Pít hodně vody (ideálně čisté, nikoliv slazených limonád) je tedy jedním ze způsobů, jak zhubnou špeky na břiše.

Cvičte v malých sériích

Výzkumy ukazují, že intervalový trénink nebo střídání rychlého intenzivního cvičení s krátkými přestávkami může zlepšit svalovou hmotu a zvýšit vytrvalost mnohem rychleji, než klasické cvičení.

Utíkejte tak rychle a tak daleko, jak jen můžete po dobu 20 sekund a pak se pomalu procházejte dokud nepopadnete dech a znovu. Opakujte po dobu 10 minut.

Nastavte si svůj běžecký pás nebo rotoped na intervalový trénink. Většinu těchto moderních cvičících zařízení lze nastavit na režim intervalového tréninku, což zvyšuje obtížnost cvičení pro krátkou dobu.

Rad a metod, jak zhubnout špeky na břiše je samozřejmě vícero. Na některé další se podíváme třeba zase v nějakém dalším článku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *