Kam vyrazit na letní dovolenou

Kam vyrazit na letní dovolenouV dnešní době si spousta lidí již skoro ani nedovede přestavit prázdniny, během kterých by nevyrazili na dovolenou k moři. A není se co divit. Počasí u nás je často dosti nevlídné, hranice jsou již pár let otevřeny tak proč nevyrazit na týden nebo dva k moři? Zájezdy 2012 navíc lákají na velmi přijatelné ceny a to zvláště do oblastí, které jsou řekněme “mediálně poškozeny” událostmi, které se tu odehrávají. A to nemluvím jen o nepokojích ve státech severní Afriky, ale třeba také o politické nestabilitě ve Španělsku nebo Řecku.

Nemalé množství zájedů 2012 má za cíl exotické Asijské země. Velmi oblíbené je například Thajsko. Jedná se o jednu z nejoblíbenějších dovolenkových destinací v regionu. Thajsko má mnoho co nabídnout. Překrásné pláže a příroda, nezaměnitelná kultura, milí a přátelští lidé a to vše za velmi nízkou cenu. Co víc si přát?¨

Pokud Vás ale neláká cestovat za dovolenou až na druhý konec světa, pak můžete zavítat třeba do Egypta. Míří sem totiž spousta zájezdů 2012 a jistě tu zažijete také parádní letní dovolenou. Tato severoafrická země nabízí mnoho dech beroucích pláží. Turistická letoviska jsou na hodně solidní úrovni, velmi známým letoviskem je například Hurghada. Turistický ruch totiž živí nemalou část Egypťanů.

Cílem mnoha zájezdů 2012 je také Turecko. Jedná se o obrovskou zemi ležící na pomezí starého kontinentu – Evropy a Asie. Turecko má velmi bohatou historii. Z pohledu turisty můžeme tuto zemi rozdělit na Tureckou a Egejskou riviéru. Obě se mohou pyšnit stovkami kilometrů překrásných pláží, které jsou převážně písčité. Panuje tu neopakovatelná atmosféra, kterou budete rádi nasávat plnými doušky. Nocovat můžete ve špičkových luxusních hotelech známých světových značek a přes den se opalovat u nádherně čistého moře nebo zkoumat zdejší historické památky, kterých je tu nespočet.

No a samozřejmě, stejně jako v minulých letech, i letos je králém zájezdů 2012 staré dobré Chorvatsko. Tato země Čechy láká asi nejvíce a to zejména z toho důvodu,  že je tu perfektní moře, malá jazyková bariéra a hlavně, velmi příznivé ceny.  Třeba Chorvatský Dubrovnik, to je už taková stálice v naší hitparádě destinací pro letní dovolenou u moře.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *