Kolik litrů vody denně byste měli vypít?

Kolik litrů vody bysme měli vypít?Voda je dar, který všichni potřebujeme. Každý den. Na jejím přísunu jsme závislí ještě před tím, než se vůbec narodíme. Vydržíme bez ní pouhé dva dny. Kolik vody bychom ale měli každý den vypít?

Každý den lidské tělo prostřednictvím moči, potu, dechu atd. vyloučí 2 litry vody. Většina potravin, zejména ovoce a zelenina, obsahuje vodu. Čaj a káva taktéž obsahují vodu a nejsou tak diuretikum, jak se dříve myslelo.

Pokud budete pít 1-2 litry vody denně, tak nejenže budete vypadat skvěle, ale budete se i cítit skvěle.

I v tomto případě ale platí, že všeho moc škodí. Pokud budete pít vody přespříliš, bude to mít na váš organismus neblahý dopad. Hranice, kdy je vody příliš, jsou asi 4 litry denně. Výjimku tvoří sportovci, kteří mnoho tekutin vypotí a lidé v extrémních teplotách.

Nadměrná žízeň a močení může být známkou nepříliš známé formy cukrovky – diabetes insipidus. Příliš velký přísun vody může narušit rovnováhu elektrolytů v těle. Tekutina se může usazovat v tkáních a to i v mozku. Poškozeny mohou být i ledviny.

Pamatujte, že pitím 2 litrů vody denně se budete cítit dobře, ale pitím 4 litrů vody se nebudete cítit dvakrát tak dobře.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *