Nejlepší destinace pro dovolenou v Itálii

Nejlepší destinace pro dovolenou v ItáliiItálie je nádherná země na jihu Evropy. Svým tvarem připomíná botu, přesněji řečeno holínku. Kolem ní je totiž samá voda. Značnou část této země obklopuje Středozemní moře. Díky tomu může tato jižanská země nabídnout ohromné množství pláží. Některé z nich trochu trpí temperamentem Italů a jsou trochu zaneřáděné, většina z nich je ale stále nádherně čistá a poskytují skvělé možnosti pro letní radovánky. Nejbližší Italská letoviska jsou od nás vzdálena jen asi 10-12 hodin autem, což je jeden z hlavních důvodů, proč značná část zájezdů 2016 míří právě do Itálie.

Toskánsko – nejlepší atmosféra a kultura

Toskánsko má dlouhé a rozmanité pobřeží. Patří mezi regiony, které nejsou příliš dotčené turistickým ruchem. Pláže se tu často nachází blízko méně navštěvovaných vesnic, které jsou často i bohatými archeologickými nalezišti. Srdcem Toskánského pobřeží je oblast zvaná Maremma, jejíž pláže se nachází v blízkosti starého rybářského městečka Castiglione della Pescaia a jsou magnetem pro domácí z Montalcina a Sieny. Navzdory tomu, že v této oblasti je perfektní síť stezek pro pěší turistiku, cyklistiku a jízdu na koni, většina Italů míří přímo na pláž, kde mořská eroze pomalu pohlcuje borový les a zanechává tak po sobě bíle kmeny stromů.

Sardinie – nádherná příroda

Italové říkají, že jejich nejlepší pláže jsou na Sardinii. A asi mají i pravdu. Souostroví Maddalena láká na velké množství překrásných pláží, které jsou chráněné jako národní park. Milovníkům pláží doporučujeme poznávat Sardinii na lodi. Můžete se klidně týden nechat unášet a prozkoumávat nejrůznější zátoky a ostrůvky, než najdete svůj vysněný ráj na zemi.

Puglia – nejlepší pláže

Pokud si pod pojmem zájezdy Itálie představujete akvamarínové moře a nádherný bílí písek, pak určitě zamiřte do Puglie, která se nachází v pomyslné patě Italské boty. Nedaleko moře se tu nachází mnoho hradů, rozhleden a starých kamenných vesnic, takže míst, kam vyrazit na výlet, je mnoho. Ty nejlepší pláže se nachází na nejjižnějším výběžku mezi Otranto a Gallipoli.

To jsou naše tipy na vaše zájezdy 2016. Pokud máte už objednanou dovolenou na jiné místo, berte to jako tipy kam vyrazit příští rok. Hlavní je aby jste si dovolenou pořádně užili, odpočinuli si a v pořádku a ve zdraví se vrátili domů 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *