Odstranění tetování laserem

Vladimír Franz bez tetováníTetování bere většina lidí jako způsob, jak se vyjádřit. Ale názory, postoje a pocity člověka se postupem času mění a tak časem se Vám vaše tetování může přestat líbit a budete jej chtít odstranit. V současné době existuje několik technik, jak lze tetování odstranit. V dnešním článku se ale budeme věnovat nejrozšířenější metodě a sice odstranění pomocí laseru.

Odstranění tetování laserem

Odstranění tetování za pomoci laseru funguje tak, že laserový paprsek v podstatě rozstřeluje částice inkoustu a malinkaté částečky o které se poté již postará lymfatický systém. To, jak dobře jde tetování odstranit záleží do značné míry na profesionalitě tatéra, který jej dělal. Dost totiž záleží na hloubce tetování a platí, že čím hlubší, tím hůře se odstraňuje. Dále je třeba zmínit skutečnost, že černé tetování se odstraňuje daleko lépe než barevné tetování.Postupné odstranění tetování

Existují dva typy laserů – Alexandritový a Erbiový. Odstraňování pomocí Alexandritového laseru trvá sice déle, ale zato má lepší výsledky (menší riziko vzniku jizvy). U Erbiového je situace přesně opačná.

Jistě si kladete otázku, zda je odstranění tetování laserem bolí. Pravdou je, že na tuto otázku neexistuje zcela jednoznačná odpověď. Stejně jako nanášení tetování, i jeho odstranění je silně individuální věc. Někoho to zkrátka bolí více, jiného méně. Každopádně nic příjemného to není a na větší či menší bolest buďte rozhodně připraveni. Před samotným zákrokem Vám na místo nanesou znecitlivující krém, který mírní bolest.

Asi je zbytečné zmiňovat, že tetování neodstraníte za jedno sezení. Mezi jednotlivými sezeními se obvykle čeká 6-12 týdnů, takže odstranit tetování je většinou běh na dlouhou trať.

Odstranění tetování laserem – cena

Cena za odstranění tetování je velmi individuální a záleží na mnoha faktorech a může se hodně lišit tetování od tetování a klinika od kliniky. Každopádně se připravte na to, že to není nic levného a že pod 5 tisíc se nejspíš nedostanete. Hodně záleží na velikosti tetování, u středně velkých se cena pohybuje v rozmezí od 5-25 tisíc Kč.

Na závěr krátká poznámka. Ačkoliv technologie odstranění tetování jsou stále pokročilejší a propracovanější, stejně tak kupředu postupuje i technologie samotného nanášení tetování, takže asi nelze úplně říct, že by dnes bylo odstranění tetování jednodušší, než tomu bylo před léty.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *