Práce v Německu bez němčiny

Práce v německu bez němčiny

Práce v německu bez němčiny

Německo je jednoznačně největší a zároveň nejvyspělejší ekonomika Evropské unie. V důsledku toho je tu mnoho volných pracovních míst, což má za následek to, že firmy se doslova předhánějí, která z nich nabídne potenciálním zaměstnancům lepší plat a podmínky. Není se tedy co divit, že průměrná mzda v Německu je asi 4x vyšší než u nás. Tento fakt je důvodem, proč se mnoho Čechů (a nejen Čechů, ale také ostatních východo a jihoevropanů) snaží získat práci v Německu. Zní to téměř neuvěřitelně, ale za stejnou práci tu dostanete několikanásobně vyšší odměnu než v ČR.

Seznam aktuálně hledaných pracovních pozic v Německu bez češtiny:


Problémem spousty lidí, kteří uvažují o práci v Německu je neznalost Němčiny. Faktem je, že naučit se hovořit cizím jazykem rozhodně není otázkou několika týdnů, takže tyto lidi logicky zajímá, jestli lze v Německu sehnat práci i bez znalosti němčiny. Odpověď zní takto: ano, jde to, ale rozhodně to není jen tak a jazyková bariéra je opravdu velký hendikep. Situace je různá obor od oboru. Asi nejlepší šance najít si práci v Německu bez znalosti němčiny je v IT. Konec konců známe to i z Prahy, kde se v mnoha mezinárodních IT firmách hovoří převážně anglicky. Osobně znám hned několik zkušených IT expertů, kteří pracují v německých softwarových firmách. Jejich schopnosti a zkušenosti převážili nad jejich neschopností hovořit německy.

V případě, že nedisponujete žádnými speciálními schopnostmi, je Vaše situace o dost těžší. Německá firma Vás sama o sobě nejspíše nezaměstná, proto zvažte, zda nemáte nějaké známé, kteří už v Německu pracují a přes které byste začali. Další možností je také sehnat si práci v české partě, popřípadě přes nějakou prověřenou agenturu. V takovém případě ale neočekávejte, že Vaše mzda bude nějak zásadně vyšší než v ČR.

Jak vidíte, sehnat si práci v Německu bez němčiny není nic snadného, ale nemožné to také není.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *