Recenze hry Just Dance 2014

Just Dance 2014Dámy a pánové, odložte balíčky chipsů, vypněte své chytré telefony a připravte se na nejenergičtější hru roku. Herní série Just Dance je celosvětově nejprodávanější taneční hrou – prvních čtyř edic se dohromady prodalo již více než 40 milionů kopií. Hru vyvíjí Ubisoft a její nejnovější díl nese název Just Dance 2014.

Just Dance 2014

Co se hudebního obsahu týče tak Just Dance 2014 jednoznačně sází na nejnovější hity. Těšit se můžete na pecky jako Lady GaGa – Applause, Nicki Minaj – Starships, Capital Cities – Safe and Sound nebo třeba Daft Punk feat. Pharrell Williams – Get Lucky. Nechybí samozřejmě ani pár oldies hitů jako Y.M.C.A – Village People nebo ABBA – Gimme! Gimme! Gimme! (A Man After Midnight). Hra se zkrátka zavděčí všem věkovým skupinám. Hra celkem obsahuje 46 písniček. Za příplatek si můžete dostahovat další bonusové songy jako třeba Avicii – Wake me up a pár dalších.

Just Dance 2014Cílem hry Just Dance 2014 je (stejně jako u minulých dílů) co možná nejlepší napodobování tanečníků na obrazovce. Hra průběžně hodnotí jak se vám daří napodobovat pohyby “předcvičovatelů” a udělí Vám buď X, OK, GOOD nebo PERFECT. Hra Vás snímá u Wii pomocí ovladače, u PS 3 a PS 4 pomocí pohybového ovladače a u Xbox 360 a Xbox One samozřejmě pomocí oblíbeného Kinectu.

Po každé písničce dostanete určitý počet mojo bodů (jejich počet závisí na vašem výkonu), které pomáhají zvyšovat vaše taneční hodnocení. Mojo body také odemykají taneční mash-upy, nové avatary, další herní módy, taneční battly atd.

V případě Xboxu může hrát zároveň až 6 lidí. Hrát tak může celá rodina. A že se to často hodí! Hra skvěle pobaví všechny generace. Skvěle se hodí i na večírky a párty, kde se díky ní rozjede opravdová zábava.

Just Dance 2014 nabízí komplexnější choreografie a tanečníci na obrazovce mají širší škálu rekvizit. Novinkou oproti předchozím dílům jsou on-stage verze, které Vám umožní vést doprovodné tanečníky. Další novinkou je karaoke – zpívejte podle textu, který běží na obrazovce a budete odměněni bonusovými mojo body.

Díky World Dance Floor můžete soupeřit s ostatními hráči přes internet. Hrát můžete proti přátelům z reálného života ale samozřejmě i proti náhodným hráčům z celého světa a budovat si svou pozici v globálním žebříčku. Všechny herní konzole s kamerou mohou nyní využít Autodance, tedy vytvořit si své vlastní taneční video a sdílet své nejlepší – a samozřejmě i nejhorší – momenty s ostatním hráči z celého světa. Aby toho nebylo málo, tak už tak komická videa můžete ještě opepřit – můžete nastavit, aby místo vaší hlavy byla hlava kravičky nebo aby všude lítala srdíčka a mnoho dalších grafických “vylepšení”. Výsledné video můžete samozřejmě sdílet na sociálních sítích jako Facebook, Twitter, YouTube atd.

Oproti Just Dance 4 má Just Dance 2014 více hitových singlů a širší spektrum hudebních žánrů, což je jednoznačně výhoda. Herní režim Just Sweat je zpět a je mnohem robustnější než kdy předtím. Nově obsahuje funkci, která sleduje počet kalorií, které při tanci spálíte. V rámci Just Sweat si můžete také vytvořit své vlastní playlisty.

Závěr

Pokud ještě nemáte žádnou taneční hru, tak Just Dance je v současné době asi nejlepší volbou v této kategorii. Pokud již vlastníte některý z předchozích dílů a toužíte po porci nových písniček, tak starší díl klidně prodejte na Aukru a utržené peníze použijte na nákup Just Dance 2014. Poměr zábava/cena je tady fantastický a hru si jistě oblíbíte!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *