Sádrokarton montáž návod strop

Sádrokarton montáž návod stropDůvody, proč provádět montáž sádrokartonu na strop, jsou různé. Někdy je cílem snížit výšku místnosti (což má mimochodem tu výhodu, že pak nemusíte vytápět tolik prostoru), jindy skrýt elektroinstalaci či jiné kabely popřípadě zlepšit tepelnou a zvukovou izolaci. Montáž sádrokartonu na strop je dobré provádět ve dvou a více lidech. Dělat tuto práci v jednom člověku je docela oříšek, ale nemožné to také není 🙂 Sádrokartonové desky a profily doporučuji zakoupit v eshopu Stavba online, kde je koupíte asi nejlevněji.

Sádrokarton montáž návod strop

Samotná montáž sádrokartonu na strop není nic extra těžkého (obzvláště s pomocí našeho návodu), jen je třeba dodržovat správné technologické postupy.

Ze všeho nejdříve je dobré si vyměřit, kde vlastně strop chcete mít. K tomu je dobré mít laser, pokud ale nemáte, nevadí, postačí i běžný metr či vodováha. Naměřenou pozici si zakreslete. Spočítejte si, kolik sádrokartonových desek budete potřebovat a poté si je opatřete. Osobně doporučuji koupit si je zde za super ceny začínající na 52 Kč za m2vč. DPH. Poté si vemte UD profily, opatřete je napojovacím těsněním a pomocí vrutů je připevněte ke stěnám na pozice, které jste si naměřili a zakreslili. Nyní je čas namontovat do stropu závěsy (kotvy) popřípadě stavební třmeny a k nim pak připevnit CD profily pomocí dvou šroubů do plechu. Pokud chcete, tak prostor mezi podhledem a stropem můžete ještě vyplnit minerální vatou, čímž dosáhnete lepší zvukové a tepelné izolace.

Posledním, asi nejsnazším a pravděpodobně i nejzábavnějším krokem je montáž samotných sádrokartonových desek k profilům. Ta se provádí pomocí samořezných šroubů neboli texů.

Věříme, že tento návod jak na montáž sádrokartonu na strop je pro Vás dostatečně pochopitelný, přesto si pro lepší pochopení postup ještě jednou zopakujme pomocí videa a na závěr se ještě podíváme na fotky několika sádrokartonových stropních montáží.

Sádrokarton montáž návod strop

Sádrokarton montáž návod strop

Sádrokarton montáž návod strop

Sádrokarton montáž návod strop

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *