Sluneční brýle Wayfarer

Sluneční brýle WayFarerSluneční brýle Wayfarer vyrábí módní značka Ray-Ban. Tyto brýle byly velmi populární v 50. letech, kdy způsobily doslova revoluci v tomto druhu zboží. Do té doby se brýle vyráběly téměř výhradně z kovových materiálů, Wayfarer však byly z plastu. Další vlnu popularity zaznamenali tyto sluneční brýle v 80. letech díky poměrně rozsáhlé marketingové kampani, kterou tvořil zejména produkt placement v různých seriálech a filmech. V posledních letech se tyto brýle těší opět velké popularitě a to zejména mezi mladými lidmi.

Historie

Brýle Wayfarer navrhl v roce 1952 Raymond Stegeman. Jejich design se skládal z nových, radikálních tvarů. Jako výrobní materiál byla použita v té době nová plastová technologie, čímž nastal zlom mezi érou brýlí s tenkými kovovými rámečky a plastovými brýlemi. Brýle Wayfarer můžete často najít v různých křiklavých barvách, což přispívá k jejich charakteristickému retro stylu.

K čemu se hodí

Velkou výhodou těchto brýlí je skutečnost, že jsou velice neformální. Můžete si tak k nim vzít jakékoliv oblíbené rifle, tričko/košili,… zkrátka jakýkoliv kus oblečení, který se Vám dostane pod ruku. Pokud si chcete zachovat retro styl, vemte si k nim oblečení, které obsahuje jasné, neonové barvy.

Poslední comeback

Jak už jsme si řekli na začátku, po přelomu tisíciletí se brýle Wayfarer vrátily do módy. Možná tomu dopomohl i Edward ze Stmívání, který v nich sportoval. Nebo to byla zpěvačka Katy Perry, která je měla ve videoklipu Teenage Dream. Bruno Mars je měl zase v klipu k písničce The Lazy Song.

One thought on “Sluneční brýle Wayfarer

  1. sluneční brýle relax

    Brýle Wayfarer jsem nosil minulou sezonu a moc se mi líbili. Letos je vytáhnu zase. Už aby svítilo to sluníčko 🙂

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *