Tunisko – ráj na severu Afriky

Tunisko - ráj na severu AfrikyTunisko je země v severní Africe. Jeho pobřeží omývá Středozemní moře. Tunisko leží na jih od Itálie a Malty. Počet obyvatel je asi 10 milionů, časové pásmo je stejná jako u nás a platí se tu dináry.

Historie

Země má velmi bohatou kulturní minulost, která sahá až do antiky. Své centrum tu mělo Kartágo, hlavní nepřítel Římské říše. Kartágo založili Féničtí osadníci. Dnes je Kartágo předměstím hlavního města Tunisu. Po pádu Osmanské říše se Tunisko stalo obětí Evropského imperialismu a stal se z něj Francouzský protektorát, stejně jako sousední Alžírsko. V roce 1956 země vyhlásila nezávislost.

Turismus

Existuje několik možností, jak si užít svou dovolenou v Tunisku. Můžete ji strávit na nádherných Středomořských plážích, nebo si udělat takový vlastní poznávací zájezd po Tunisku. Turismus je tu na velmi vysoké úrovni. Systém hvězdičkových hodnocení hotelů neodpovídá tomu Evropskému. 4 hvězdičkový hotel v Tunisku je ekvivalentní 3 hvězdičkový hotel v Evropě.

Pláže

Tuniské pláže jsou velice populární, zvláště mezi Evropskými turisty. Hlavní resorty se nachází na východním pobřeží od La Goulette (nedaleko hlavního města Tunisu) až po Monastir. Můžete tu provozovat mnoho vodních sportů nebo prostě jen ležet, relaxovat a vychutnávat si zdejší slunečné klima.

Pláže jsou něco, na co mohou být Tunisané hrdí. Musíte však vědět, kde najít ty správné, které masám turistů dosud zůstaly skryty. Jedna taková se nachází nedaleko Sousse a jmenuje se Chott Meriam. Je to nádherná čistá pláž s bílím pískem a perfektně čistým mořem. Nejlepší pláže v Tunisku najdete na Džerbě, Rafrafbeach, Sidi El Mekki a Zarzisu.

Velmi populární jsou také výlety do pouště. Dobrým výchozím bodem pro takový výlet jsou města Tozeur a Douz. Nedaleko Tozeuru se nachází malé městěčko Metlaoui odkud se můžete vydat na skvělý výlet vlakem. Nádherné obnovené vlaky z roku 1904 Vás provezou skutečně ohromujícími pouštními scenériemi.

Na co dát pozor

Nezapomeňte, že Tunisko je silně Muslimská země, takže tomu uzpůsobte svůj styl oblékání. To platí zvláště pro ženy. Na plážích a uvnitř hotelových komplexů panuje poměrně velká svoboda v tom, co si lidé oblékají. On vlastně celý sever Tuniska je poměrně benevolentní v tomto směru. Čím více na jih však budete cestovat, tím jsou lidé více a více konzervativní. Jih je daleko více tradiční a je třeba tomu uzpůsobit své oblečení, jinak se můžete dostat do nepříjemných problémů a konfliktů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *