Výměna iPhone baterie

Jak vyměnit iPhone bateriiPřed pár lety iPhone doslova rozpoutal revoluci na poli mobilních telefonů. Apple zkrátka přišel a všechny tehdejší výrobce mobilů totálně vyškolil tom, jak se to dělá. Přestože se jedná o úžasný telefon, některé věci jeho výrobce příliš nedomyslel, lépe řečeno nechtěl domyslet. Jednou takovou věcí je výměna baterie. Ta totiž oficiální cestou vyměnit nejde. Naštěstí kolem iPhonu se vytvořila kreativní a šikovná komunita, díky které vyměnit baterii v jablečném telefonu není až takový problém. Připravili jsme pro Vás návod, jak na to. Tento návod je určen pro model iPhone 3G. Upozorňuji, že výměnu by měli dělat jen technicky alespoň trochu zdatní lidé a hlavně, že tento návod je jen informační a autor v žádném případě nenese zodpovědnost za případné poškození telefonu nebo jiné škody.

Jak vyměnit baterii v iPhone

Nejdříve začnete tím, že si koupíte novou baterii. Prodává je spousta českých eshopů a i na Aukru je někteří lidé prodávají. Někdy dokonce i s nářadím, které se může hodit při výměně (dá se to ale zvládnout i bez něho).

Pokud tedy máte baterii k dispozici, můžete se pustit do samotné výměny. Budete potřebovat jen dvě věci – malinkatý křížový šroubováček (pokud nemáte, lze použít i vhodný nůž) a přísavku na sklo. Ještě než začnete se samotnou výměnou, tak z iPhonu vyndejte SIM kartu i s podložkou. Začněte tím, že odšroubujete 2 šroubky   na spodní straně telefonu. Poté přisajte přísavku na displej telefonu a opatrně jej vyndejte. Neoddělávejte jej ale úplně, pouze jej malinko nadzvedněte a odpojte tři konektory v horní části (dva nacvakávací a jeden nasouvací). Pokud máte, můžete displej kompletně odejmout.

Nyní vyšroubujte 7 šroubků, které drží základní desku. Jeden šroubek je delší než ostatní, takže doporučuji si zapamatovat, kde byl. Odpojte všechny konektory, které drží základní desku a tu jemně a s citem pomalu odejměte. Zase ale ne uplně, protože v pravém horním rohu se nachází konektor pro kameru, který je třeba odpojit. Pokud máte základní desku venku, tak před sebou konečně vidíte baterku. Tu tedy odeberte a vyměňte za novou.

Nyní vraťte zpět základní desku. Nezapomeňte připojit konektor od kamery, to je asi nejtěžší na celé výměně ale dá se to. Pokud jej připojíte špatně tak to poznáte podle toho, že Vám nebude fungovat foťák. Našroubujte zpět všechny šroubky a připojte zpět všechny konektory. Posledním krokem je vrátit zpět displej. Nezapomeňte připojit všechny tři konektory, Nejdříve připojte nasouvací a poté zbylé dva nacvakávací, ovšem dávejte pozor aby Vám nasouvací konektor nevyjel. Pokud máte hotovo, přišroubujte poslední dva šroubky držící displej (ty na dolní straně u reproduktorů a mikrofonu), vraťte zpět SIM kartu a zkuste zapnout telefon. Pokud je vše v pořádku, tak máte vyměněnou baterku a prodloužili jste tak životnost svého mobilu u 1-2 roky 🙂

Na závěr ještě video pro snazší pochopení:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *